PACJENCI.PRO, czyli jak wzmacniać kompetencje organizacji pacjentów?

3 grudnia 2020 roku odbyła się inauguracja Akademii Rozwoju Organizacji Pacjentów PACJENCI.PRO. W webinarze wzięło udział ponad 100 przedstawicieli organizacji pacjentów z całej Polski, a także goście ? Igor Grzesiak, wiceprezes zarządu Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Magdalena Władysiuk, ekspertka HTA, wiceprezeska HTA Consulting, Prezeska CEESTAHC oraz Marzanna Bieńkowska, przedstawicielka Biura Rzecznika Praw Pacjenta. Celem spotkania było przybliżenie celów oraz zapoznanie uczestników z Akademią PACJENCI.PRO, która wystartuje w styczniu 2021 roku.

? Projekt PACJENCI.PRO wpisuje się w światowy trend wzmacniania ruchów pacjenckich patient empowerment. Jego celem jest umacnianie kompetencji organizacji pacjentów i wsparcie ich w profesjonalnym podejściu do wielu systemowych zagadnień. Projekt czerpie garściami z dobrych praktyk z innych krajów. I to jest wielka wartość, a zarazem inspiracja dla polskich organizacji pacjentów ? mówi dr hab. n. med. Mariusz Gujski, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach Akademii Rozwoju Organizacji Pacjentów PACJENCI.PRO członkowie organizacji pacjentów będą mogli skorzystać z 1 300 godzin bezpłatnych warsztatów szkoleń oraz konsultacji. Celem projektu jest wzmacnianie kompetencji organizacji pacjentów w zakresie finansów i formalności, przywództwa i zarządzania, komunikacji on-line i PR oraz fundraisingu.

Dowiedz się więcej

2 grudnia 2020