Pierwsza edycja akcji #PomagamyPszczołomBezLipy dobiegła końca!

50 kg nasion roślin miododajnych, kilkanaście wydarzeń, podczas których zachęcaliśmy do wysiewania roślin oraz 1 posadzona lipa ? tak można podsumować ponad 8-miesięczną akcję #PomagamyPszczołomBezLipy.

Aż 1/3 światowej wartości produkcji rolnej zależy od zapylaczy. To właśnie dzięki ich pracy możemy codziennie jeść nasze ulubione owoce i warzywa. W trosce o wszystkie owady zapylające, 21 marca 2019 r. zainaugurowaliśmy wraz z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin akcję zachęcającą do wysiewania łąk kwietnych, bogatych w rośliny miododajne.

W ciągu 8 miesięcy wydarzenie na Facebooku ?#PomagamyPszczołomBezLipy? dotarło do ponad 182 tys., a udział w nim wzięło prawie 5 tys. osób. Uczestnicy chętnie dzieli się zdjęciami swoich roślin miododajnych, zachęcając tym samym pozostałych do wysiewania łąk kwietnych. Akcja była również promowana na oficjalnych kontach Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin ? ?Pryskane? Nie szkodzi?.

Działaniom internetowym towarzyszyły także wydarzenia outdoorowe, podczas których edukowaliśmy nt. bioróżnorodności i roślin miododajnych, m.in. Ogólnopolski Kongres Medycyny Stylu Życia w Warszawie, Influencer Live w Poznaniu czy See Bloggers w Łodzi. W marcu 2019 r. wraz z władzami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zasadziliśmy lipę w alei drzew KUL. W czerwcu natomiast rozdawaliśmy również nasiona roślin miododajnych w centrum Warszawy. Łącznie w ciągu 8 miesięcy trwania akcji rozdaliśmy 5 tys. opakowań z nasionami roślin miododajnych.

31 października 2019