Ideą Tygodnia Noblowskiego jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na znaczenie i rolę nauki we współczesnym świecie ? Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego głosem naukowców, po raz drugi, starało się objaśnić istotę i wartość wyróżnionych Nagrodą Nobla odkryć oraz wynalazków.
– Misją Centrum Współpracy i Dialogu UW jest popularyzowanie wiedzy. W dobie fake newsów, postprawdy i relatywizmu ? głosem naukowców chcemy objaśniać znaczenie nagradzanych odkryć. Mam nadzieję, że Tydzień Noblowski przyczyni się do zwiększenia świadomości roli nauki oraz pomoże wzmacniać ów głos badaczy w dyskusji o współczesnym świecie ? wyjaśnia Jacek Sztolcman, Dyrektor Centrum Współpracy i Dialogu UW.
Druga odsłona Tygodnia Noblowskiego, umożliwiła śledzenie relacji ze Sztokholmu i poznanie laureatów tegorocznych Nagród Nobla wspólnie z 25 ekspertami i ekspertkami Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
Badacze poszczególnych dziedzin, obecni w centrum informacyjnym Tygodnia Noblowskiego, komentowali decyzje Komitetu Noblowskiego, tuż po ogłoszeniu laureatów poszczególnych Nagród Nobla. Transmisja wydarzenia była dostępna na kanałach Facebook oraz YouTube.
W Centrum Informacyjnym Tygodnia Noblowskiego gościliśmy 22 dziennikarzy, reprezentujących media ogólnoinformacyjne i branżowe. Zdalnie zrealizowaliśmy 34 wywiady. Na temat drugiej edycji Tygodnia Noblowskiego ukazało się 1 165 publikacji w mediach.