ADP ? Polscy pracownicy najbardziej zestresowani w Europie

 

ADP Polska, wiodący dostawca rozwiązań do zarządzania kapitałem ludzkim, zaprezentował wyniki najnowszego badania ?The Workforce View in Europe 2017?, w którym poruszono problematykę stresu wśród europejskich pracowników. Jak wynika z raportu, najbardziej zestresowani są polscy pracownicy ? aż 22% z nich deklaruje, że codziennie doświadcza stresu w miejscu pracy. Dla porównania wśród hiszpańskich pracowników (którzy znajdują się na drugim biegunie), wskaźnik odczuwania codziennego stresu wynosi 10%, a średnia europejska kształtuje się na poziomie 16%.

W badaniu zrealizowanym przez ADP wzięło udział blisko 10 tys. dorosłych pracowników z ośmiu krajów Europy: Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Polski, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Jego celem było poznanie opinii europejskich pracowników na temat przyszłości rynku pracy, konkurencyjności na szczeblu międzynarodowym oraz zarządzania talentami.

Wyniki zaprezentowane przez ADP Polska w raporcie z badania wywołały bardzo duże zainteresowanie mediów. O wysokim poziomie stresu wśród polskich pracowników i związanych z tym zjawiskiem skutkach dyskutowano na antenach m.in. TVN24, Polsatu News czy RMF FM.

BrandLab realizuje kompleksowe działania komunikacyjne związane z działalnością ADP Polska i promocją wyników badania.

 

23 marca 2017