Warsaw Genomics udostępnia testy molekularne w kierunku koronawirusa

Warsaw Genomics, lider rynku badań genetycznych w Europie, udostępnił testy molekularne pozwalające na potwierdzenie lub wykluczenie aktywnego zakażenia koronawirusem. Spółka realizuje do 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu jednej doby. Celem zespołu Warsaw Genomics jest w pierwszej kolejności wsparcie palących potrzeb szpitali i placówek medycznych w zakresie dostępu do miarodajnych i zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia diagnostycznych testów molekularnych w kierunku koronawirusa. Wszystkie placówki medyczne, które potrzebują realizacji badania, mogą zlecać je za pośrednictwem dedykowanego formularza: https://warsawgenomics.pl/sars.

? W obliczu zagrożenia epidemią COVID-19 wszystkie wysiłki i zasoby skoncentrowaliśmy w ostatnich dniach na zapewnieniu dostępności do testów molekularnych. Ekspertyza naszych zespołów i nowoczesne zaplecze laboratoryjne pozwalają nam już dziś na realizację 1000 testów molekularnych w ciągu jednej doby. Jako lekarze i diagności tworzący zespół Warsaw Genomics, chcemy pomóc przede wszystkim w zabezpieczeniu palących potrzeb i umożliwić w pierwszej kolejności realizację testów diagnostycznych szpitalom, placówkom medycznym i wszystkim podmiotom, które od kilku dni są na pierwszej linii frontu z koronawirusem ? powiedziała dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Center for Diseases Control and Prevention (USA), polskiego Konsultanta Krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej i Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych wszystkie testy diagnostyczne w kierunku
SARS CoV-2 wykonywane będą w laboratoriach Warsaw Genomics w Warszawie metodą
RT-PCR w czasie rzeczywistym.

Sprawne rozpoczęcie realizacji testów diagnostycznych przez szpitale i placówki medyczne, możliwe było dzięki efektywnej współpracy z resortem zdrowia, a także zaangażowaniu i  współpracy z firmami reprezentującymi różne sektory gospodarki. Uruchamiając testy diagnostyczne, zawiązała się niejako nieformalna Koalicja Firm wspierających walkę z koronawirusem. Do inicjatywy przystąpiły już m.in. PKO BP, Deloitte czy ANG Spółdzielnia, które zdecydowały się przeznaczyć środki finansowe na zakup testów i przekazać nabyte w ten sposób testy na rzecz wsparcia polskich szpitali i placówek medycznych w tym wymagającym czasie.

Wszystkie firmy, które włączą się do inicjatywy wsparcia diagnostyki w walce z koronawirusem, zyskują możliwość zakupu puli badań również dla swoich pracowników. Badanie w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 w pierwszej kolejności wykonane są dla szpitali, poradni i innych placówek medycznych.

20 marca 2020