Rohlig Suus Logistics z nowymi oddziałami w Polsce i za granicą

Rohlig Suus Logistics, jeden z największych polskich operatorów logistycznych, w 2019 r. uruchomił pięć nowych oddziałów w Polsce i dwa za granicą. Nowe magazyny zlokalizowane są w Olsztynie, Kielcach, Sosnowcu, Wrocławiu oraz w słoweńskim Koprze i w Bratysławie. W Białymstoku z kolei firma otworzyła agencję celną.

? Ostatnio otwarty oddział na Słowacji znacznie zwiększa nasze zdolności operacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej. Natomiast uruchomiony pod koniec ubiegłego roku oddział w Słowenii umożliwia nam bezpośredni nadzór dostaw przez port w Koprze. To alternatywa wobec polskich i niemieckich portów dla klientów z centralnej części Europy, np. Węgier, Czech, Słowacji czy Austrii. Aktualnie negocjujemy warunki współpracy z potencjalnymi klientami z południowych Niemiec, którzy również wyrazili zainteresowanie tym szlakiem dostaw ? mówi Piotr Iwo Chmielewski, dyrektor ds. rozwoju w Rohlig Suus Logistics.

Ważną rolę w strategii rozwoju firmy pełnią również nowe obiekty w Polsce, bowiem coraz częściej to właśnie miasta spoza tzw. Wielkiej Piątki sprawują ważne funkcje w krajowej logistyce kontraktowej. To z kolei przekłada się na zwiększenie zdolności operacyjnych operatora logistycznego i tworzenie przewagi konkurencyjnej.  

2 marca 2020